بهترین مراکز خرید در دهلی

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۵:۳۹ هند دهلی

دهلی (Delhi) مراکز خرید خیلی خوبی دارد که برخی از آن ها در یک محدوده جمع شده اند. منطقه هایی که به عنوان مهم ترین مقاصد خرید در هند شناخته می شوند و برای نقاشی مادوبوانی (Madhubani Painting)، منسوجات ابریشمی، چای، ادویه جات، انواع عروسک ها، ترشی جات، و انواع سوغاتی هایش معروف شده اند. مطمئناً از غذا های خیابانی که بخش مهمی از بازار های هند است و پای ثابت خرید در هند محسوب می شود هم نمی توان گذشت؛ با این حال این مقاله در مورد غذا های خیابانی هند نیست. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین مراکز خرید دهلی آشنا کنیم. در ادامه همراه مان باشید تا برترین بازار ها و مراکز خرید هند را بهتر بشناسید.

 

۱. بازار دیلی هات دهلی (Dilli Haat)

بازار دیلی هات (Dilli Haat) در دهلی هند

دیلی هات یک بازار بزرگ است که کاملاً شبیه به بازار های هفتگی روستایی می باشد. این بازار توسط دولت اداره می شود و برای ورود به آن باید هزینه جزئی ای بپردازید. در این مکان ترکیبی از فرهنگ، صنایع دستی، موسیقی و بسیاری از موارد دیگر را خواهید دید. دیلی هات بهترین مکان برای خریدن جواهرات، نقاشی ها، پارچه و ساری، سفال، مبلمان، انواع صنایع دستی و مصنوعات هند است. این بازار همه روزه، حتی یک شنبه ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب آماده خدمت رسانی به مشتری های خود می باشد.
دسترسی به بازار دیلی هات چندان سخت نیست و می توانید به راحتی با مترو و یا اتوبوس خود را به این بازار محبوب برسانید. ایستگاه INA، نزدیک ترین ایستگاه مترو به بازار دیلی هات است و با کمی پیاده روی می توانید از ایستگاه مترو به بازار برسید. نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به بازار هم ایستگاه INA است.


۲. بازار جانپات مارکت دهلی (Janpath Market)

بازار جانپات مارکت (Janpath Market) در دهلی هند

این بازار به خاطر وسایل چرمی، نقاشی ها، مصنوعات هندی، لباس های سنتی، لباس های غربی، صنایع دستی، کفش، انواع اکسسوری، جواهرات، بدلیجات، زیرو آلات برنجی و انواع مصنوعات بدل معروف است. می توانید بسیاری از اقلام و کالا های مربوط به کشور های مختلف و همین طور صنایع دستی مربوط به تبت را هم در این بازار پیدا کنید. به همین دلیل است که جانپات مارکت را با نام بازار تبت هم می شناسند. اگر قصد دارید جانپات مارکت را به عنوان مقصد خرید خود انتخاب کنید، باید مهارت چانه زنی تان را تقویت کنید. این بازار همه دوشنبه تا شنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۹ شب باز است. یک شنبه ها هم می توانید بین ساعات ۱۱ صبح تا ۸ شب به بازار بروید. در نزدیکی جانپات مارکت ایستگاه اتوبوس و ایستگاه مترو هم وجود دارد که دسترسی به این بازار را راحت تر می کند.


۳. بازار خان مارکت دهلی (Khan Market)

بازار خان مارکت (Khan Market) در دهلی هند

بازار خان یکی از با کلاس ترین بازار های منطقه است. در این بازار علاوه بر دست فروشان خیابانی، چند فروشگاه که اقلام مارک دار می فروشند، هم وجود دارند. البته در سایر مغازه ها هم می توانید اجناس هیجان انگیزی پیدا کنید. خان مارکت به خاطر دارو های آیورودا (Ayurvedic)، فروشگاه های دولتی، کتاب ها، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع البسه و پوشاک و بسیاری از موارد دیگر معروف است. این بازار همه روزه به جز یک شنبه ها، از اوایل صبح تا اواخر شب باز است. دسترسی به بازار از طریق مترو و اتوبوس آسان است؛ کافیست فقط چند دقیقه از ایستگاه مترو، و یا فقط یک دقیقه از ایستگاه اتوبوس پیاده روی کنید تا به بازار برسید. تمام روز های هفته به جز یک شنبه ها می توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب به این بازار شیک و جذاب بروید.


۴. بازار پاهار گنج دهلی (Paharganj)

بازار پاهار گنج (Paharganj) در دهلی هند

پاهار گنج هم یکی دیگر از بازار های شلوغ و پر ازدحام دهلی است. اغلب مغازه های این بازار عمده فروشی هایی هستند که اجناس متنوعی می فروشند؛ بنابراین به راحتی می توانید اجناس مورد نظر خود را با قیمت های بسیار کم بخرید. بسیاری از اجناس منحصر به فرد و بسیاری از محصولات خارجی را هم می توانید در بازار پاهار گنج پیدا کنید. این بازار همه روزه، حتی یک شنبه ها فعالیت خود را از اوایل صبح آغاز می کند و شما می توانید بین ساعت های ۱۱ صبح تا ۹ شب به آن سر بزنید. بازار پاهار گنج بهترین مکان برای خرید لباس، ابزار موسیقی، انواع پارچه و منسوجات، کتاب، نی قلیان، صنایع دستی، و بسیاری از موارد دیگر می باشد. در نزدیکی بازار پاهار گنج هم، ایستگاه مترو و ایستگاه اتوبوس وجود دارد که دسترسی به بازار را ساده تر می کند.


۵. بازار چاندی چوک دهلی (Chandni Chowk)

بازار چاندی چوک (Chandni Chowk) در دهلی هند

بازار چاندی چوک، بازار سنتی دهلی است که در طول تاریخ، همیشه پر رونق بوده است. گشت و گذار در این بازار، درست به اندازه یک سفر ماجراجویانه کوچک، لذت بخش است. کوچه ها و معابر باریکی که بی شمار مغازه در آن ردیف شده اند؛ از مغازه های خوراکی فروشی و غذا های خیابانی گرفته تا پارچه فروشی های رنگارنگ، هر چیزی در این بازار پیدا می شود. چاندی چوک بهترین بازار در محدوده دهلی است و می توانید بهترین محصولات نقره را در آن پیدا کنید. بازار از صبح های زود باز می شود و تا اواخر شب به فعالیتش ادامه می دهد. می توانید از طریق مترو، اتوبوس، تاکسی های کرایه ای و یا اتومبیل های شخصی خود را به این بازار قدیمی برسانید. اگر با وسیله شخصی به بازار چاندی چوک می روید، می توانید از خدمات پارکینگ که در نزدیکی بازار ارائه می شود هم استفاده کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج