بهترین سواحل وارنا بلغارستان که حتماً باید ببینید

پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۰۷ بلغارستان وارنا

بلغارستان یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن یک تعطیلات ساحلی است. البته این که بلغارستان با گستردگی و سواحل وسیعش در دریای سیاه، بهترین و زیبا ترین سواحل ممکن را دارد، یک راز سر به مهر نیست. سواحل بلغارستان، به ویژه آن هایی که در وارنا واقع شده اند، به خاطر زیبایی ویژه و ماسه های طلایی خود معروف شده و از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. البته سواحل وارنا بهترین امکانات ورزش های آبی و زندگی شبانه را هم ارائه می دهند. وارنا یک مقصد فوق العاده برای گذراندن یک تعطیلات خانوادگی و دوستانه است.

در منطقه وارنا استراحتگاه های مختلف به همراه رستوران های بی شماری که غذا های لذیذ و خوشمزه ای از سر تا سر دنیا را عرضه می کنند، وجود دارد. در برخی از این سواحل، چشمه های آب گرم طبیعی وجود دارد که به عنوان چشمه های آب گرم طبیعی عمومی به گردشگران خدمت رسانی می کند. در ادامه چند ساحل معروف و محبوب وارنا را معرفی خواهیم کرد.


۱. ساحل آفتابی (Sunny Beach)

ساحل آفتابی (Sunny Beach) در وارنا بلغارستان

شاید این ساحل یکی از معروف ترین سواحل وارنای بلغارستان باشد. این محوطه هر ساله جمعیت زیادی را به خود جذب می کند. ساحل تا ۸ کیلومتر امتداد دارد که تضمین می کند فضای کافی برای  سر گرم کردن یک جمعیت عظیم وجود دارد. انتظار می رود این ساحل آفتابی با ماسه های طلایی رنگش، در ماه های می (۱۱ اردی‌بهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) به طور میانگین ۱۷۵۰ ساعت تابش آفتاب داشته باشد. زندگی شبانه در این ساحل زیبا بسیار پر جنب و جوش و پر از فعالیت است و البته کافه های شبانه و تفریحات شبانه پا بر جاست. جدا از همه این موارد، این ساحل زیستگاه برخی از گونه های گیاهی نادر، و تپه های شن و ماسه طبیعی است. برای افرادی که مایلند به جز تفریحات کنار ساحل، کمی هم گشت و گذار داشته باشند؛ شهر تاریخی نسبر (Nesebar) که برای صرف وقت با دوستان بسیار مناسب و جذاب است، زیاد از ساحل دور نیست.


۲.  ساحل مرکزی شن های طلایی (Golden Sands Central Beach)

ساحل مرکزی شن های طلایی (Golden Sands Central Beach) در وارنا بلغارستان

منطقه ساحلی گلدن سندز کمی دور تر از شهر باستانی وارنا واقع شده است و امروزه بیش از پیش در انتظار گردشگران و توریست ها است تا زیبایی ها و خدمات جذابش را ارائه دهد. ساحل مرکزی گلدن سندز که یکی از بهترین و محبوب ترین سواحل وارنای بلغارستان است، در واقع همان ساحلی است که در گذشته با شن و ماسه های طلایی پوشیده شده بود. سواحل شن های طلایی به نسبت سواحل آفتابی، محیط خانوادگی تری دارد، در نتیجه مقصد بسیار مناسبی برای گذراندن یک تعطیلات خانوادگی به حساب می آید.
گاهی گفته می شود انتخاب این ساحل به خاطر عدم وجود زندگی شبانه در آن، بسیار اشتباه است. اما ساحل گلدن سندز به استراحتگاه های متعدد و مجتمع های بزرگی مجهز است که می توانند بهترین تجربه های شبانه را برای مسافر های خود فراهم آورند. درست در کنار ساحل، یک پارک با نام پارک طبیعی شن های طلایی واقع شده است که دارای جنگل های متراکم و زیبا است.


۳. ساحل کبکوم (Kabakum Beach)

۳. ساحل کبکوم (Kabakum Beach) در وارنا بلغارستان

این ساحل زیبا که یکی از آرام ترین سواحل وارنا است، با به رخ کشیدن لنگرگاه های دریا کنارش، یاد آور قصه های کهن و قدیمی ملوان ها خواهد بود. چیز جالبی که در این ساحل خواهید دید، آن است که شما ردیف مغازه ها و فروشگاه های مختلف را در کنار دریا نمی بینید؛ اما چیزی که زیاد خواهید دید، کلبه های چوبی کوچکی است که در لبه های ساحل چیده شده‌اند. در همه جای ساحل کبکوم کافه های دنجی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. ساحل زیبای کبکوم مانند هیچ یک از سواحلی که قبلاً دیده اید و یا در موردش شنیده اید، نیست. این ساحل در دسته ساحل های آرام و ساکت قرار می گیرد که می توانید در آن کشتی های کروز و قایق های ماهیگیری روان و شناور را تماشا کنید. اگر چه شن ها طلایی نیستند اما آب، درخشان و روشن است و این منطقه پشتوانه تاریخی غنی ای دارد. فضای اطراف این ساحل همه چیز تمام، بسیار خانوادگی، دوستانه و آرام است و می‌تواند بهترین مکان برای گذراندن یک تعطیلات آرام و با کیفیت باشد.


۴. سنت کنستانتین – ساحل الن (Saint Constantine – Ellen Beach)

۴. سنت کنستانتین – ساحل الن (Saint Constantine – Ellen Beach) در وارنا بلغارستان

اگر مایلید پوست تن خود را به رنگ قهوه ای ببینید، حتماً باید از ساحل سنت کنستانتین و النا بازدید کنید. این ساحل نسبتاً مرطوب که به خاطر شن و ماسه های خوب و آب های درخشانش به خوبی شناخته شده است، امکانات کمپینگ رایگان را در اختیار گردشگران قرار می دهد. ساحل سنت کنستانتین و الن در میان افرادی که آرامش و تنهایی را دوست دارند محبوب تر است و می توان اوقات خوبی را به تنهایی در آن گذراند. این ساحل در واقع یک لنگه زیبا است که می توانید تعداد زیادی لاک پشت، زندگی شگفت انگیز دریایی و زندگی پرندگان دریایی را از نزدیک تماشا کنید. به دلیل وجود این گونه های زیستی در نزدیکی ساحل، علاوه بر گردشگران تعداد زیادی از فعالان حوزه محیط زیست، طبیعت دوستان و بسیاری از هنرمندان هم به این ساحل جذب می شوند.
رستوران های کنار ساحل برای غذا های لذیذی که سرو می کنند، شناخته شده هستند. ورزش های آبی هم برای کودکان و هم برای بزرگسال ها مناسب هستند تا در این ساحل به همه خوش بگذرد.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج