بهترین زمان سفر به تایلند چه موقعی است؟

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۲۱ تایلند

اینکه در حال حاضر تایلند بیشترین متقاضیان را برای سفر دارد، بی شک بدون دلیل نیست. نرخ ارز بسیار مطلوب، سیاست کارآمد در واگذاری ویزا های توریستی غیر مستقیم، سواحل زیبا و حیرت انگیز، و البته غذا های لذیذی که در سطح بین المللی مشهور هستند، باعث شده تعداد بازدید کنندگان خارجی این کشور طی دهه گذشته دو برابر شود.
مسافر ها می توانند در طول تعطیلات معرکه شان، در سواحل زیبای تایلند مانند ساحل کوه سامویی (Koh Samui) به استراحت بپردازند یا در کافه هایی که بر روی تراس های بانکوک بر پا شده اند به پایکوبی و شادمانی بپردازند، و یا حتی می توانند در چیانگ مای (Chiang Mai) از نزدیک با فیل ها بازی کنند. اما قبل از اینکه بلیت خود را رزرو کنید، بهتر است به این مطلب، به عنوان راهنمایی برای یک سفر رویایی نگاهی بیاندازید تا در بهترین فصل سفر به تایلند، به این کشور سفر کنید.

بهترین زمان بازدید از تایلند

بهترین شرایط آب و هوایی در تایلند

فریب آسمان آبی ای که در همه عکس هایی که از سواحل تایلند دیده اید را نخورید. روز هایی که هوای گرفته و غم انگیزی دارند هم در سرزمین لبخند ها (Land Of Smiles) دیده می شوند. اگر چه شاید هیچ چیزی زیبا تر از تماشای بارش باران در ویلای شخصی تان، آن هم در مناطق گرمسیری نباشد، اما همه چیز بسته به زمانی است که شما برای سفر خود انتخاب کرده اید.
برای قدم زدن در محیط هایی که مانند تصاویر کارت پستال ها، آسمان آبی و بدون ابر دارند، یا همانطور که حتماً دیده اید قایق هایی با بادبان های بلند و جزایر زیبای سنگ آهک، باید سفر خود را در حوالی اواخر ماه نوامبر تا اواخر ماه آپریل (معادل ماه های آذر تا پایان فروردین) برنامه ریزی کنید. چرا که فصل بارانی تایلند عموما بعد از ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) آغاز می شود و تا ماه اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) هم ادامه خواهد داشت و احتمالاً تا اوایل ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) طوفان های بزرگی هم روی خواهد داد.

بهترین زمان بازدید از تایلند

بهترین زمان برای بازدید از سواحل تایلند

این ایده که در طول ماه های زمستانی به تایلند سفر کرده و از سواحل بی نظیر این کشور بازدید کنید را به طور کلی کنار نگذارید. اگر چه احتمالاً در هر نقطه از شمال بانکوک نیاز به یک ژاکِت نازک خواهید داشت، اما در طول ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۱۰ اسفند) آسمان پاک و آبی زینت بخش تمام کشور خواهد بود. این ایام برای دوست داران سواحل و جزیره ها، بهترین زمان ممکن است تا یک سفر ایده آل را تجربه کنند؛ چرا که رطوبت هوا به کم ترین میزان خود رسیده است و خورشید دیگر سوزنده و داغ نخواهد بود. این به این معناست که شما می توانید زیر تابش آفتاب وقت بگذرانید، بدون اینکه بسوزید و یا بعد از گذشت ۵ دقیقه، از حال بروید. وزش یک نسیم ملایم در میان تابش نور خورشید، شرایط را حتی بهتر هم خواهد کرد و باعث می شود حس کنید در طول تعطیلات خود در تایلند، دیگر به چیزی نیاز نخواهید داشت.

تایلند / Thailand

بهترین فصل سفر به تایلند و بدترین زمان برای سفر به تایلند

واقعاً هیچ زمانی برای بازدید از تایلند، بد نیست. چرا که در تایلند با وجود بارندگی های متوالی و بیش از حد، همیشه نارگیل، رشته فرنگی و ماساژ تایلندی وجود دارد. اگر قصد دارید به این امید به تایلند سفر کنید که پس از بازگشت به خانه، اثرات آفتاب و حتی برنزه شدن را بر روی پوست خود داشته باشید، بهتر است برنامه سفر خود را برای ماه های جولای تا اکتبر (۱۰ تیر تا ۹ آبان) بریزید. در طول این ماه ها، فصل بارندگی های موسومی رو به اتمام است و آب و هوای تمام کشور، از چیانگ مای که همیشه سرد و مرطوب است گرفته تا بانکوک که همیشه طوفانی و در حال بارندگی است، در حال تغییر، و رو به گرما است..

تایلند در بهار/Thailand in spring

ماه آپریل و اوایل ماه مه (۱۲ فروردین تا اواخر اردیبهشت) هم برای رزرو بلیت بسیار مناسب خواهد بود. تایلند در این ایام داغ ترین روز های خود را سپری می کند و حتی گاهی درجه حرارت هوا به ۱۰۴ درجه فارنهایت هم می رسد. اما اگر چندان دوست دار آب و هوای گرم نیستید و نمی توانید هوای گرم را تحمل کنید، بهتر است برای چند ماه زود تر بلیت بگیرید.
با معتدل تر شدن آب و هوا، اغلب گروه های مردمی که در تایلند دیده می شوند به طور چشم گیری افزایش پیدا می کنند. در اواخر ماه نوامبر تا دسامبر (۱ آذر تا ۱۰ دی) و با شروع فصل تعطیلات و خشک تر شدن آب و هوای نواحی آسیای جنوب شرقی، به نظر می رسد راحت ترین، محبوب ترین و مناسب ترین زمان ممکن برای توریست ها هم آغاز شده، و کشور پر از مسافر می شود. برای اینکه از تداخل سفرتان با مسافران بیشمار  و شلوغی های توریست هایی که واقعاً در همه جا دیده می شوند و سعی می کنند عکس های بهتری برای صفحات اینستاگرام خود بگیرند، اجتناب کنید؛ بهتر است در ماه های ژانویه یا فوریه (۱۱ دی تا ۱۰ اسفند) به تایلند بروید. اگر چه در این ایام آب و هوا همچنان گرم و آفتابی ست، اما سواحل و شهر های تایلند کمتر شلوغ هستند.
البته در فصل تعطیلات هزینه پرواز ها به تایلند به طور عجیبی بالا است؛ زیرا تعداد مسافرانی که در حال بازگشت به خانه هایشان هستند، انبوه خانواده هایی که از تعطیلات مدرسه استفاده می کنند، و افرادی که از آخرین روز های تعطیلات قبل سال نوی خود استفاده می کنند؛ بسیار زیاد است.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج