بهترین رستوران های مسقط عمان که غذاهای دریایی سرو می کنند

سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ساعت ۱۰:۱۹ عمان مسقط

اگر به غذا های دریایی علاقه مند هستید، باید بدانید هیچ جایی در دنیا، بیشتر از شهر ساحلی مسقط در کشور عمان به شما خوش نمی گذرد. در تمامی مناطق زیبای این شهر می توانید انواع غذا های دریایی را با بالا ترین کیفیت، و با چشم انداز هایی باشکوه از سواحل، بندر ها و اسکله ها، بچشید. می توان گفت مسقط بهترین رستوران های غذا های دریایی را دارد. در این مطلب چند مورد از بهترین رستوران ها و غذا فروشی هایی که غذا های دریایی معرکه ای سرو می کنند را معرفی خواهیم کرد. اگر سفری به مسقط در پیش دارید، حتماً این مقاله را با حوصله بیشتری بخوانید و رستوران های مورد علاقه خود را به یاد بسپارید.


بازار ماهی منهتن (Manhattan Fish Market)

رستوران بازار ماهی منهتن (Manhattan Fish Market) در مسقط عمان

بازار ماهی منهتن که با الهام از بازار ماهی فولتن (Fulton Fish Market)، یکی از معروف ترین بازار های ماهی فروشی، واقع در زیر پل بروکلین در نیویورک، ساخته شده است. بازار ماهی منهتن در مسقط، یکی از جا هایی است که می توانید در آن طعم اصیل و بی نظیر یک وعده غذای دریایی را بچشید. این رستوران در نزدیکی ساحل العزابه (Al Azaiba)، در شمال عمان واقع شده است، همه روزه ماهی ها و انواع غذا های تازه دریایی را از بازار ماهی منهتن تهیه، و بهترین غذای دریایی ممکن را آماده می کند. رستوران منهتن منوی ویژه ای هم برای گیاهخواران  فراهم کرده که غذا های خوشمزه ای دارد.


بازار بزرگ ماهی (Grand Fish Market)

رستوران بازار بزرگ ماهی (Grand Fish Market) در مسقط عمان

بازار بزرگ ماهی، یکی از معروف ترین رستوران های غذا های دریایی در مسقط را دارد. این رستوران ماهی های صید روزانه و مواد غذایی تازه را از بازار تهیه، و غذا های لذیذ دریایی طبخ می کند. بازار و رستوران ۲ طبقه کامل را آشغال کرده اند. این رستوران علاوه بر منوی اصلی اش که شامل انواع غذا های دریایی است، غذا های متنوع دیگر، انواع سوپ و سالاد را هم سرو می کند.


رستوران خانه ترکی (Turkish House Restaurant)

رستوران خانه ترکی (Turkish House Restaurant) در مسقط عمان

رستوران خانه ترکی یکی از بهترین رستوران های خاورمیانه است که بهترین غذا های دریایی و غذا های حلال ترکی را سرو می کند. از آنجایی که سبک آشپزی ترکی با ماهی های عمانی و غذا های دریایی خوشمزه، طعم بی نظیری می سازد؛ این رستوران، بسیاری از غذا های ترکی را با غذا های دریایی ترکیب می کند. طعم بی نظیر غذا ها، تنوع و کیفیت بالا و البته قیمت های خوب این رستوران مشتری ها را راضی نگه می دارد.


بیت البحر (Bait Al Bahr)

رستوران بیت البحر (Bait Al Bahr) در مسقط عمان

بیت البحر، به معنی خانه دریا، یکی از رستوران های خیلی زیبای عمان است که در سواحل شرقی مسقط واقع شده است. این رستوران از ماهی های صید روز، مواد غذایی دیگر، و انواع ادویه های سنتی عمانی، غذا های دریایی عمانی تازه، با طعم ها و سبک های متنوع طبخ می کند. غذا خوردن در این رستوران، در حالی که منظره شگفت انگیزی از ساحل، مقابل دیدگانتان قرار دارد، واقعاً دلچسب است.


رستوران بلو مارلین (Blue Marlin Restaurant)

رستوران بلو مارلین (Blue Marlin Restaurant) در مسقط عمان

رفتن به رستوران بلو مارلین و صرف ناهار در این رستوران زیبا، یک تجربه فوق العاده خواهد بود. این رستوران در ساحل شرقی مسقط و در نزدیکی منطقه البوستان (Al Bustan) واقع شده است. غذا های مختلف بین المللی، به ویژه غذا های دریایی لذیذ رستوران بلو مارلین در مسقط بسیار معروف هستند. میهمان های این رستوران می توانند غذای خود را در استخر یا فضای سر پوشیده درجه یکی میل کنند و بیشترین لذت را از آن ببرند.رستوران ساحلی چدی مسقط (The Beach Restaurant at the Chedi Muscat)

رستوران ساحلی چدی مسقط (The Beach Restaurant at the Chedi Muscat)

رستوران چدی مسقط یک رستوران ساحلی، با منظره ای فوق العاده زیبا از خلیج فارس، است که غذا های دریایی خیلی خوش طعمی هم سرو می کند. این رستوران یک ساحل خصوصی به طول ۳۷۰ متر دارد که میهمان هایش می توانند وعده های غذایی خود را در آن صرف کنند. اگرچه قیمت های این هتل رستوران بسیار گران است، اما غذا های خوشمزه، مناظر دیدنی از ساحل و خلیج فارس، و البته خدمات عالی و با کیفیت آن باعث شده که طرفدار های زیادی داشته باشد.رستوران ترکی دیوان (Turkish Diwan Restaurant)

رستوران ترکی دیوان (Turkish Diwan Restaurant)

رستوران ترکی دیوان هم یکی دیگر از رستوران های عالی مسقط است که غذا های ترکی، انواع دسر های ترکی و انواع غذا های دریایی تازه را سرو می کند. این رستوران به دلیل تنوع بالای غذایی و کیفیت بالای غذا هایش بسیار محبوب است. می توانید در محیط داخلی و یا در خارج رستوران بنشینید و غذا های تازه و خوش طعم آن را میل کنید.


غذا های ترکی دوقلو (Twins Turkish Cuisine)

غذا های ترکی دوقلو (Twins Turkish Cuisine) در مسقط عمان

آشپزخانه Twins Turkish Cuisine یکی دیگر از رستوران های منحصر به فردی است که در ساحل معروف Shatti Al Qurum واقع شده است. فضای داخلی این رستوران به سبک خانه های ماهیگیران ساخته شده و میهمان های آن می توانند علاوه بر محیط داخلی، غذای خود را در محیط خارجی رستوران و با نمای دیدنی و جذابی از ساحل، میل کنند. انواع غذا های دریایی در این رستوران محبوب، به روش سر آشپز های معروف ترکی طبخ، و سرو می شود.رستوران ساحلی پاویلین (Beach Pavilion)

رستوران ساحلی پاویلین (Beach Pavilion) در مسقط عمان

این رستوران در کاخ البوستان و در نزدیکی یکی از زیبا ترین هتل های عمان، هتل ریتز کارلتون (Ritz Carlton Hotel) واقع شده است. صندلی های فضای باز رستوران که در نزدیکی ساحل واقع شده اند، با منظره ای شگفت انگیز از خلیج فارس زینت شده اند. ماسه های طلایی که زیر نور آفتاب می درخشند، هم به زیبایی منظره می افزاید. غذا های دریایی رستوران ساحلی پاویلین که با طعم دهنده ها و ادویه های عمانی، عِطر و طعم بی نظیری گرفته اند، واقعاً لذیذ هستند.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج