بهترین رستوران های دوشنبه تاجیکستان

دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۵۸ تاجیکستان دوشنبه

اگرچه جمهوری مستقل تاجیکستان، کشوری جوان است، اما این کشور تمدنی با قدمت ۳۰۰۰ ساله دارد. فرهنگ کشور تاجیکستان از امپراتوری ساسانی، تمدن های چین باستان، تمدن های اعراب، و اتحاد جماهیر شوروی تأثیر گرفته است که باعث شده تاجیکستان به کشوری با فرهنگ منحصر به فرد تبدیل شود. این شهر پر از آثار باستانی شگفت انگیز است و امروزه معماری های بسیار زیبا و خاصی از گذشته تاریخی آن بر جای مانده است. در این مطلب قصد داریم چند مورد از بهترین رستوران های شهر دوشنبه را که تم فرهنگی نیز دارند، معرفی کنیم، تا در صورتی که به این شهر زیبای تاریخی سفر کردید، از خدمات ویژه این رستوران ها نیز بهره ببرید.


۱. رستوران الشام (Al Sham)

رستوران الشام (Al Sham) در دوشنبه تاجیکستان

رستوران الشام، همانطور که از نامش پیداست، یک تم کاملاً عربی دارد و غذا های عربی و غذا های مخصوص خاورمیانه را با بهترین کیفیت سرو می کند. صرف غذا های سنتی عربی در پایتخت تاجیکستان نیز خالی از لطف نیست. فضای داخلی و دیوار های داخلی این رستوران با کمک چوب و قطعات چوبی که نقاشی هایی از شخصیت های عرب معروف بر روی آن ها درج شده است، آذین شده اند. رستوران الشام در فضای خارجی خود هم تراس ها و فضا های بسیار با صفایی برای میهمانانش فراهم نموده است. غروب ها هنرمندان عربی، نمایش های محلی و سنتی اعراب، مانند رقص شمشیر را اجرا کرده و میهمان نوازی سنتی عربی را به جا می آورند. در زمان صرف غذا در این رستوران زیبا، می توانید از تماشای هنرنمایی این هنرمندان و یا گوش دادن به موسیقی زنده عربی لذت ببرید.

آدرس رستوران الشام: تاجیکستان، دوشنبه، الشام رجبوف ۱۱


۲. چایخانه روخات (Chaykhona Rokhat)

چایخانه روخات (Chaykhona Rokhat) در دوشنبه تاجیکستان

چایخانه روخات که به دوشنبه کلاسیک هم معروف است، در سال ۱۹۵۸، زمانی که تاجیکستان هنوز هم جزئی از جمهوری اتحاد جماهیر شوروی بود، تاسیس شد. فضای داخلی این رستوران ترکیبی از فرهنگ اصیل و غنی ایرانی با فرهنگ عصر شوروی است. این رستوران مکان مناسبی است تا یک فنجان چای، دمنوش های معروف و سنتی تاجیک، و همین طور برخی از غذا های سنتی این کشور را امتحان کنید. چایخانه روخات یک ساختمان دو طبقه است که همه دیوار ها و سقف آن به طور زیبایی نقاشی و تزئین شده اند. این رستوران در تمام طول هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب باز است.


آدرس رستوران چایخانه روخات: تاجیکستان، دوشنبه، بزرگراه رودکی ۸۴، چایخانه روخات


۳. رستوران سیم سیم (Sim-Sim Restaurant)

رستوران سیم سیم (Sim-Sim Restaurant) در دوشنبه تاجیکستان

سیم سیم نام یکی از نوشیدنی های محلی تاجیک است که کارخانه تولید کننده آن در خارج از محدوده مرکز شهر واقع شده است. رستوران سیم سیم هم در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و انواع غذا های محلی با کیفیت را سرو می کند. در این رستوران زیبا می توانید یک وعده غذای محلی لذیذ و با کیفیت میل کرده و یا در ایوان با صفای آن نشسته، در حالی که به موسیقی محلی گوش می دهید، یک فنجان چای محلی میل کنید و از نمای زیبای رودخانه وارزوب (Varzob River) لذت ببرید. رستوران سیم سیم همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب باز است.
آدرس رستوران سیم سیم: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان خواجدولاعوا ۲، رستوران سیم سیم


۴. رستوران مروه (Marve Restaurant)

رستوران مروه (Marve Restaurant) در دوشنبه تاجیکستان

مروه یکی از بزرگ ترین رستوران های دوشنبه است که بسیاری از زوج های جوان مراسم عروسی خود را در آن برگزار می کنند. این رستوران علاوه بر انواع غذا های تاجیکی، غذا های ترک، انواع پاستا، انواع کباب، میوه های خشک و انواع دسر نیز سرو می کند. رستوران مروه همه روزه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۲ نیمه شب باز است.
آدرس رستوران مروه: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان دروژبی نارودوف ۴۷، رستوران مروه


۵. رستوران تفلیس (Tiflis)

رستوران تفلیس (Tiflis) در دوشنبه تاجیکستان

رستوران تفلیس در بین گردشگران و مسافر های بین المللی از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این رستوران بهترین غذا های گرجستانی با بالاترین کیفیت را سرو می کند و به همین دلیل، بسیاری از مردم آن را به نام رستوران گرجی، در خارج از مرز های کشور گرجستان می شناسند. رستوران تفلیس یا رستوران گرجی، بهترین نان های پنیری و همینطور بهترین غذا های گیاهی شهر دوشنبه را سرو می کند. این رستوران به خاطر غذا های لذیذی که بر پایه بادمجان تهیه می کند، بسیار معروف شده است. در سفر خود به تاجیکستان و شهر دوشنبه، حتماً سری به این رستوران نیز بزنید.
آدرس رستوران تفلیس: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان بخزود ۲، رستوران تفلیس


۶. خانه استیک (Steak House)

خانه استیک (Steak House) در دوشنبه تاجیکستان

رستوران خانه استیک یکی از محبوب ترین رستوران های دوشنبه است که در مرکز شهر واقع شده است. در این رستوران علاوه بر لذیذ ترین استیک های شهر، می توانید سوشی هم سفارش داده، و از موسیقی زنده رستوران هم لذت ببرید. رستوران خانه استیک همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ساعت ۱۱ شب باز است.
آدرس خانه استیک: تاجیکستان، دوشنبه، خیابان بخزود

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج