بهترین رستوران های باتومی

سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۰:۲۴ گرجستان باتومی

آجارستان (Adjara) که در منطقه غربی گرجستان واقع شده، در سال های اخیر به مقصد تابستانی بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. با این حال، باتومی هنوز هم از سایر شهر های گرجستان توسعه یافته تر است. بنابراین طبیعتاً این شهر نسبت به بقیه شهر های گرجستان، رستوران ها و غذا خوری های بیشتری دارد و تدارک بیشتری هم برای توریست ها دیده است. اگر سفری به باتومی در پیش دارید و مایلید بیشتر در مورد غذا ها و خوراکی های این شهر بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی انواع غذا های باتومی و بهترین رستوران های این شهر خواهیم پرداخت.

رستوران لاگونا (Laguna)

رستوران لاگونا (Laguna) در باتومی گرجستان

منطقه آجارستان را می توان به عنوان خواستگاه غذا های محلی گرجستان مانند خاچاپوری (Khachapuri) یا پای پنیر که نوعی غذا شبیه به پیتزا است، معرفی کرد. البته آداریولی خاچاپوری (Adjaruli Khachapuri) هم از نظر شکل ظاهری و هم از لحاظ طعم با پیتزا تفاوت دارد. تقریبا در همه جای باتومی می توانید آداریولی خاچاپوری بخورید، اما حتماً به خاطر بسپارید که رستوران لاگونا بهترین دستور العمل و رسپی را دارد. لاگونا خاچاپوری را با پنیر بیشتر و خمیر کم تری درست می کند و چربی کم تری هم دارد. این غذا در رستوران لاگونا در سه سایز بزرگ، کوچک و متوسط ارزه می شود.

رستوران رترو (Retro)

رستوران رترو (Retro) در باتومی گرجستان

رترو هم یکی دیگر از بهترین رستوران های معروف باتومی است. در این رستوران هم می توانید یکی از خوشمزه ترین آداریولی خاچاپوری های آجارستان را پیدا کنید. رترو هم مانند اغلب رستوران های باتومی غذا هایش را در اندازه های مختلف سرو می کند. اگر زیاد به خوردن غذا های سنگین عادت ندارید، سایز های کوچک را سفارش دهید. احتمالاً خاچاپوری کوچک حتی برای دو نفر کافی باشد.

رستوران گریل تاون (Grill Town)

رستوران گریل تاون (Grill Town) در باتومی رستوران

رستوران گریل تاون یکی از بهترین رستوران های باتومی است که بیشتر بر روی غذا های کبابی تمرکز دارد. با این حال، فهرست غذا های این رستوران بسیار متنوع است و علاوه بر انواع غذا های محلی گرجی، انواع غذا های بین المللی مانند پاستا، ماکارونی و پیتزا را هم سرو می کند. اگر دوست دارید در باتومی یک شام شیک بخورید و ار غذاهای خوشمزه لذت ببرید، احتمالاً باید رستوران گریل تاون را صدر لیست رستوران های برتر باتومی قرار دهید.

رستوران هارت آو باتومی (Heart of Batumi)

رستوران هارت آو باتومی (Heart of Batumi) در باتومی گرجستان

رستوران هارت آو باتومی به معنی قلب باتومی، غذا های فوق العاده لذیذ و بی نظیری را سرو می کند. فضای این رستوران، در کنار وعده های غذایی سنتی و لذیذش، فرهنگ خارق العاده شهر را هم به نمایش می گذارد. مهمان بودن در اینجا، حسی شبیه به اینکه جزئی از یک خانواده بزرگ هستید، را به شما انتقال می دهد. در میان فهرست بلند بالای غذا های باتومی و امتحان کردن تک به تک آن ها، خود را به میهمانی اکتشاف طعم ها و رنگ های جدید دعوت خواهید کرد. رستوران هارت آو باتومی، یکی از بهترین و معروف ترین رستوران های باتومی است که نباید فرصت چشیدن طعم های بی نظیرش را از دست بدهید.

رستوران اوکراینوچکا (Ukrainochka)

رستوران اوکراینوچکا (Ukrainochka) در باتومی گرجستان

اوکراینوچکا هم یکی دیگر از رستوران های معروف باتومی است که فهرست غذا هایش مدام به روز می شود. این رستوران هم در بین مردم محلی و هم در بین توریست ها محبوب است. رستوران اوکراینوچکا علاوه بر انواع غذا های گرجی، انواع غذاهای بین المللی از کشور های مختلف را هم سرو می کند. در این رستوران می توانید غذا های اوکراینی، اسلاویایی و بسیاری از نقاط دیگر دنیا را امتحان کنید. بسیاری از غذا های این رستوران غذا های دریایی و گوشتی بسیار ویژه، لذیذ و خوش طعم هستند. البته حتماً باید سوپ بورشت (Borscht) که در سطح دنیا مشهور است و یا دامپلینگ، که نوعی کوفته بسیار خوشمزه است را هم در این رستوران امتحان کنید.

رستوران و کافه کلاودز (Clouds Restaurant and Bar)

رستوران و کافه کلاودز (Clouds Restaurant and Bar) در باتومی  گرجستان

اگر مایلید در یک محیط زیبا و خیلی شیک، شام خود را صرف کنید، رستوران کلاودز که در هتل رادیسون بلو باتومی (Radisson Blu Batumi Hotel) واقع شده است، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. فهرست غذا های این رستوران بسیار متنوع و زیاد بوده، و بیشتر تمرکز آن بر روی غذا های اروپایی است. چشیدن طعم یک نوشیدنی ویژه و خوش طعم، خوردن غذا های بی نظیر و لذت بردن از مناظر زیبا و نفس گیر باتومی، دقیقاً همان چیز هایی هستند که باعث می شوند کافه و رستوران کلاودز تا سال ها در ذهن شما باقی بماند.

رستوران روف تاپ اسپکتروم (Spectrum Rooftop Restaurant)

رستوران روف تاپ اسپکتروم (Spectrum Rooftop Restaurant) در باتومی

حالا که حرف از رستوران های زیبا و شیک شد، بد نیست یک رستوران بسیار شیک و خاص دیگر با منظره ای دلنشین و چشم نواز را هم معرفی کنیم. رستوران روف تاپ اسپکتروم با یک چشم انداز بی نظیر و فهرست کاملی از غذا های محلی و سنتی گرجی و حتی غذا های اروپایی، یکی از بهترین رستوران های شهر است. فضای زیبای اطراف و نوشیدنی ها و غذا های خوش طعم این رستوران، باعث می شود تا سال ها از آن به عنوان تجربه ای دلنشین یاد کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج