بهترین جاذبه های دیدنی بارسلونا

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت ۱۵:۳۵ اسپانیا بارسلونا

فراوانی بالای نقاط دیدنی، و کارهای جذاب زیادی که می توان در بارسلونا انجام داد، باعث شده اند در هر سفر به اسپانیا انتخاب اینکه گردشگری را از کجای بارسلونا شروع کنیم سخت کرده است. به هر حال این که شما علاقمند به تاریخ یا دوست دار فرهنگ ها و یا از عاشقان غذاها هستید، به انتخاب بهترین جاذبه ها برای شما کمک می کند. در این مطلب تعدادی از جذاب ترین جاذبه هایی که می توانید در پایتخت ایالت کاتالونیا و سرزمین کاتالان ها تجربه کنید را معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد می شود هیچ یک از این موارد را در سفرتان به اسپانیا از دست ندهید.
 

کلیسای ساگرادا فامیلیا

یکی از محبوب ترین جاذبه های اسپانیا کلیسای ساگرادا فامیلا است. این کلیسای کاتولیک توسط یک معمار کاتالانی به اسم آنتونی گودی طراحی شده است. این معمار برای دفاع از سبک معماری که با عنوان مدرنیزم کاتالان شناخته شده، معروف است. ساخت این پروژه بیش از صد سال طول کشیده و انتظار نمی رود که قبل از ۲۰ سال آینده هم تکمیل شود. اما اصالت و شکوه طراحی آن باعث شده این بنای نا تمام سالانه بیش از ۳ میلیون بازدید کننده را به خود جذب کند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کاسا باتلو

یکی دیگر از شگفتی های مدرنی که توسط آنتونی گودی طراحی شده است، خانه سحر آمیز کاسا باتلو است.کاسا باتلو یک خانه شهری قدیمی است که در قرن ۱۹ میلادی برای خانواده باتلو ساخته شده است. ظاهر غیر معمولی این بنا با انحنا های زیبا و عجیبش، و همه اشکال طبیعی که شبیه به خزنده ها هستند، باعث شده این خانه به خانه اژدها معروف شود.

کاسا باتلو در بارسلونا اسپانیا


پارک گوئل

پارک گوئل یکی از محبوب ترین جاذبه های فضای باز اسپانیا است و آنچه برخی از مردم درباره اش می دانند این است که آنتونی گودی قصد داشت در مکان این پارک یک مجتمع مسکونی بسازد. او به همراه دوست و پشتیبانش یوسفی گوئل پس از انتخاب منطقه و طراحی ساختمان ها به دنبال سرمایه گذار بودند. اما از آن جایی که هیچ کسی حاضر به سرمایه گذاری نشد، سر انجام مجبور شدند ایده مجتمع مسکونی را رها کرده و تبدیل به یک پارک عمومی بکنند.

پارک گوئل در بارسلونا اسپانیا


پالائو دلا موزیکا کاتالانا

سالن پالائو دلا موزیکا کاتالانا یک سالن اجرای زنده موسیقی در قرن ۱۹ میلادی بود. این بنای بسیار باشکوه، اثری خارق العاده از معمار کاتالان، لوییس دومینیک ایمونتانر بود. این معمار معاصر کاتالانی هم برای حمایتش از جنبش مدرنیست کاتالان مشهور است. سقف شیشه ای رنگی این تالار جذابیت خاصی به آن داده است. قسمت بیرونی این بنا با ستون های با شکوه و اجسام موزائیکی زیبایی آراسته شده است.

پالائو دلا موزیکا کاتالانا در بارسلونا اسپانیا


موزه پیکاسو

پابلو پیکاسو در زمان کودکی اش، به بارسلونا رفت و قبل از ایکه اولین استودیوی خود را در گوتیک راه اندازی کند، در مدرسه هنر های نمایشی این شهر حضور داشت. بارسلون در طول تاریخ خود، جای مهمی برای هنرمندان بوده و موزه پیکاسو گواه خوبی بر این ادعا است.

موزه پیکاسو در بارسلونا اسپانیا


لارمبلا

لارمبلا یک بلوار بزرگ، و نمادین ترین خیابان بارسلونا است که از پلاکا کاتالونیا به سمت دریای مدیترانه می رود. در قرون وسطی این بلوار را به عنوان مرکز شهر اعلام کردند و بعد از آن، تبدیل به یک خیابان محبوب شد که پر از کافه های رنگارنگ، مغازه ها و البته انواع خوراکی فروشی ها و بازار غذا شد.

بلوار لارمبلا در بارسلونا اسپانیاپسیج د گراسیا

این منطقه که در نقطه مرزی بارسلونا واقع شده است، زمانی برای خود یک شهر مستقل بود، اما بعد ها در قرن ۱۹ میلادی آن را به شهر افزودند. پسیج د گراسیا یک جای تاریخی است که دو ناحیه را به هم متصل می کند. به دلیل فراوانی طراحان و بوتیک های لوکس در این منطقه، پسیج د گراسیا را با شامپ الیزه پاریس مقایسه می کنند.

پسیج دگراسیا

میرادور دکولوم – بنای یادبود کلمبوس

میرادور دکولوم که همان بنای یادبود کلمبوس است در انتهای خیابان رامبلا و در نزدیکی ساحل رامبلا قرار دارد. این بنای یادبود، برای گرامی داشت کاوشگر بزرگ و کاشف قاره آمریکا کریستوفر کلمبوس ساخته شده است. گفته می شود کریستوفر کلمب قبل از سفر به آمریکا، به جزیره کاتالان سفر کرده بود. این بنای یادبود یک برج دیدنی است که یک نمای پانورامای بی نظیر از شهر و دریا دارد. ورود به این برج برای عموم آزاد است و از طریق یک آسانسور قابل دسترسی است.

موزه شکلات بارسلونا

شکلات نقش مهمی در فرهنگ غذایی مردم اسپانیا دارد. موزه شکلاتی که در شهر بارسلون واقع شده است و تعداد زیاد بازدید کنندگانش، نشان دهنده اوج شهرت آن در اسپانیا و همینطور در سطح جهانی است. حتماً به این موزه سر بزنید اما بهتر است حسابی مواظب باشید چون اشیاء موزه شکلات بارسلونا ممکن است به راحتی خراب شوند. این شهر مدت هاست که با همه چیز هایی که پایه کاکائویی دارند، ارتباطات نزدیکی دارد. بازدید کنندگان می توانند علاوه بر یادگیری روند شکل دادن به شکلات، مجسمه های شکلاتی زیبا و با شکوه را از نزدیک ببینند و حتی در یک کارگاه شکلاتی یک روزه شرکت کنند.

موزه شکلات بارسلونا

پارک تیبیدابو

پارک تیبیدابو که در بالای کوه تیبیدابو واقع شده است، یکی از محبوب ترین پارک های بارسلونا است. در این پارک که در ارتفاعات بالایی قرار دارد می توان علاوه بر سرگرم شدن با جاذبه های پارک، به همه نقاط شهر دسترسی داشت و بارسلونا و همه زیبایی هایش را از ارتفاع زیاد تماشا کرد. پارک تیبیدابو قدیمی ترین پارک تفریحی اسپانیا است که در سال ۱۹۰۵ تاسیس شده است.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج