بهترین تفریحات و دیدنی های آنتالیا برای کودکان

یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۲۱ ترکیه آنتالیا

یکی از خوبی های شهرهای ساحلی همچون آنتالیا در ترکیه این است که بزرگسالان می توانند حسابی با تفریحات دریایی در آنجا سرگرم شوند. اما زمانی که با کودکان سفر می کنید، ماجرا متفاوت است. چون بسیاری از تفریحات سفر مختص بزرگ تر ها بوده و کمتر کودکان را به خود جذب می کند یا اینکه ممکن است برخی از تفریحات مناسب سن کودکان نیز نباشد. اما در بحث جاذبه های گردشگری آنتالیا جریان متفاوت است و می توانید در بازدید از آنجا به جاهایی بروید که برای کودکان نیز مناسب بوده و سفری خوب را همراه خانواده تجربه کنید. با ما همراه باشید تا این مکان ها را به شما معرفی کنیم.

سرزمین شنی یا سند لند (Sand Land)

سرزمین شنی یا سند لند (Sand Land) در آنتالیا

سرزمین شنی، محلی با مجسمه های شنی بزرگ در آنتالیا است که هرساله جشنواره ای بین ماه های می تا سپتامبر (اواسط اردیبهشت تا اواسط شهریور) در آنجا برگزار می شود. در این جشنواره هر ساله هنرمندان زیادی از نقاط مخلف دنیا حضور دارند تا کارهایشان را در فضای باز به نمایش بگذارند. خوب است بدانید که این جشنواره هر ساله موضوع مشخصی دارد و مجسمه ها حول محور آن موضوع ساخته خواهند شد. با توجه به اینکه کودکان بازی با خاک و شن و ساختن اشکال هنری را دوست دارند حتما دیدن آثار هنرمندا بزرگ و مجسمه هایی در اندازه های غول پیکر برایشان جذابیت خاصی خواهد داشت.


سرزمین افسانه ها (The Land of Legends)

سرزمین افسانه ها (The Land of Legends)

سرزمین افسانه ها نام هتلی جذاب است که می تواند مکانی دلپذیر نیز برای کودکان باشد. این هتل که امکانات و خدمات لوکسی را برایتان فراهم می کند، تفریحاتی را نیز برای کودکان در خود جای داده است که در این میان می توان به آبشار بزرگ در فضای باز، سینمای 5 بعدی، تجربه شما با دلفین ها و سایر برنامه های روزانه برای سرگرمی کودکان را نیز اشاره کرد.


آکواریم آنتالیا (Antalya Aquarium)

آکواریم آنتالیا (Antalya Aquarium) / دیدنی های آنتالیا

بعید است آنتالیا با موقعیتی که از نظر نزدیکی به دریا دارد، فاقد آکواریوم باشد. اما اینطور نیست و آکواریوم آنتالیا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر مناسب کودکان است که می تواند تجربه ای دلنشین را برایشان رقم بزند و آنها را با موجودات دریایی نیز بیشتر آشنا کند. خوب است بدانید که آکواریم یاد شده از بزرگترین آکواریوم های جهان است. از جمله امکانات جذاب این آکواریوم می توان به خانه خرندگان گرمسیری، سینمای Oceanride XD که می توان در آنجا دنیای زیر آب را تجربه کرد را مورد اشاره قرار داد. همچنین برخورداری از 40 آکواریوم موضوعی و همینطور موزه دنیای برفی، جایی که واقعا کودکان می توانند برف بازی کنند از دیگر جذابیت های این مکان دیدنی در آنتالیا محسوب می شود که می تواند حسابی موجبات سرگرمی کودکان را نیز فراهم کند.


 آکتور لونا پارک (Aktur Lunapark)

آکتور لونا پارک (Aktur Lunapark)/ جاذبه های گردشگری آنتالیا برای کودکان

شهربازی آکتورلوناپارک که در سال 1986 تاسیس شد یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مختص خانواده ها و کودکان در آنتالیا محسوب می شود. این پارک موضوعی رنگارنگ و شگفت انگیز بازی های مهیجی را در خود جای داده و در میان گردشگران از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است به طوری که می توان در بازدید از این پارک سفری دلپذیر را مخصوصا برای کودکان خود رقم بزنید و از بازی های پارک نیز نهایت لذت را ببرید.

پارک آبی آکوآ لند و دولفین لند (Aqualand & Dolphinland)

پارک آکوآ لند و دولفین لند (Aqualand & Dolphinland)

پارک آبی آکوالند و دلفین لند یکی از دیدنی ترین و پرطرفدارترین پارک های آبی ترکیه و آنتالیا محسوب می شود و از محبوبیت زیادی نیز در میان گردشگران برخوردار است. خوب است بدانید این پارک از امکانات جذابی بهره می برد و می توانید در کنار لذت از امکانات پارک از مشاهده دلفین ها نیز نهایت لذت را ببرید. درواقع امکاناتی همچون سرسره های مهیج، استخرهای متنوع، دلفین های بازیگوش، قایق سواری، بانجی جامپینگ و قایق سواری دست به دست هم داده اند تا این پارک به یکی از بهترین تفریگاه های مناسب برای بزرگسالان و کودکان تبدیل شود.

بالن پارک (Balloon Park)

بالن پارک (Balloon Park)/ دیدنی های آنتالیا برای کودکان

بالون پارک در سال 2009 تاسیس شد. این پارک سه طبقه انواع بازی ها و سرگرمی های جذاب را برای خانواده ها و کودکان در دل خود جای داده است. همچنین برنامه های شادی برای کودکان با پخش موسیقی مناسب سن و سالشان دارد. علاوه بر وسایل بازی متنوع می توانید در این پارک غرفه های مواد غذایی و نوشیدنی های مناسبی را پیدا کنید. خوب است بدانید بازی های این پارک مختص کودکان یک تا ده ساله است و همچنین خدمان نگهداری از کودکان نیز برای رفاه حال گردشگران در پارک محیا خواهد بود.


پارک یاووز اوزکان (Yavuz Ozakan)

پارک یاووز اوزکان (Yavuz Ozakan)

بخش مرکزی آنتالیا چند پارک را در خود جای داده است که در نزدیکی هم نیز قرار دارند. در این میان یکی از پرطرفدارترین پایک ها پارک یاووز اوزکان است که محوطه ای سرسبز دارد و از گیاهان متنوعی نیز پوشیده شده است. همچنین وجود فواره های زیبا، رستوران، کافه های رنگی نیز باعث شده است این پارک به عنوان یکی از پارک های ردشگرپذیر آنتالیا شناخته شود. همچنین می توانید شاهد آبشارهای زیبایی نیز در پارک باشید و روز یا عصری دلپذیر را برای خود و خانواده تان با بازدید از این پارک رقم بزنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج