با 10 جاذبه گردشگری سن پترزبورگ آشنا شوید

شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۲۴ روسیه سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از غنی ترین شهرهای دنیا در زمینه گردشگری محسوب می شود و با جاذبه های دیدنی که در دل خود جای داده سالانه میزبان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است که کشور روسیه و این شهر را برای مسافرت انتخاب کرده‌اند. در این رابطه می توانیم به موزه های گوناگون شهر، فعالیت هایی همچون قایق سواری در امتداد رودخانه، بازدید آثار قرون وسطایی، پیاده روی در دل آثار هنری و ادبی آن اشاره کنیم که همه و همه می توانند میزبانی خوبی را از گردشگران علاقه مند به تاریخ، هنر و زیبایی های طبیعی به عمل آورند و سفر خوبی را نیز برای آن ها رقم بزنند.
در حقیقت سن پترزبورگ مملو از جاذبه های گردشگری است که شاید برای مشاهده همه آن ها باید هفته ها زمان صرف شود. با این‌ همه ما در تیم عازم شو در یک سفر مجازی به معرفی تعدادی از این آثار و جاذبه های دیدنی می پردازیم.


کاخ زمستانی  یا ارمیتاژ (The Winter Palace)

کاخ زمستانی  یا ارمیتاژ (The Winter Palace)


بدون شک موزه ارمیتاژ و یا کاخ زمستانی یکی از دیدنی‌ترین آثار و جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ است. این موزه به‌عنوان یکی از موزه‌هایی که آثار تاریخی و هنری ارزشمندی را در دل خود جای داده، شناخته می‌شود. کاخ زمستانی که با نام موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ نیز معروف است، چندین بخش دارد که بازدید از مجموعه اصلی کاخ زمستانی عضو جدایی‌ناپذیر در برنامه‌های سفر به سن پترزبورگ است. در این موزه تاریخی گردشگران علاوه بر اینکه می‌توانند آثار تاریخی و هنری بازمانده از یونان و روم را مشاهده کنند، مروری نیز بر تاریخ روسیه در قرن 18 و 19 میلادی خواهند داشت. شاید برای شما هم جالب باشد، بدانید اکثر کسانی که به این موزه می‌آیند، در گذشته هم از این موزه بازدید کرده‌اند؛ اما تنوع آثار آن به‌اندازه‌ای زیاد است، که شاید مشاهده همه آن‌ها برای علاقه‌مندان به تاریخ و هنر در قالب یک سفر نگنجد.


تئاتر مارینسکی (Molinsky Theater)

تئاتر مارینسکی (Molinsky Theater)


تئاتر مارینسکی یکی دیگر از مؤسسات فرهنگی مشهور در سن پترزبورگ است که بازدیدکنندگان بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند و حتی شاید بتوان گفت که بیشتر از موزه ارمیتاژ بازدیدکننده دارد. این تئاتر که قدمتی بالغ بر دو قرن از عمر آن می‌گذرد، دارای مجموعه‌های نمایشی زیادی است و به‌مانند یک تابلو بخشی از فرهنگ مردم روسیه را که نمایش و تئاتر است، نشان می‌دهد. تئاتر مارینسکی دارای سالن‌های نمایش متعدد و همچنین سالن کنسرتی است که در سال 2007 توسط معمار فرانسوی ژاویر فابره گشوده شود. بنابراین می‌توان گفت این جاذبه گردشگری مقری مناسب برای گردشگران دوستدار هنر نمایش و بازیگری بوده و علاوه بر این با زیبایی‌های بصری که دارد نظر هر بیننده‌ای را نیز به خود جذب خواهد کرد.


قایق‌سواری در رودخانه و کانال‌های سن پترزبورگ

قایق‌سواری در رودخانه و کانال‌های سن پترزبورگ


دیگر فعالیتی که می‌تواند سفر به سن پترزبورگ را برای هر گردشگری به خاطره‌ای دلپذیر و دل‌نشین تبدیل کند، قایق‌سواری در رودخانه شهر است. پس اگر بین ماه‌های می تا اکتبر به این شهر سفر کنید، می‌توانید چنین تجربه‌ زیبایی را برای خود رقم بزنید. درواقع با قایق‌سواری در سطح رودخانه سن پترزبورگ می‌توانید همه زیبایی‌های شهر ازجمله معماری بی‌نظیر، هنر و طبیعت را مهمان چشمان خود کنید و از مشاهده پل‌های زیبا و شگفت‌انگیز سن پترزبورگ از دل قایق‌های مسافربری شیک لذت ببرید.


کاخ پیترهوف (Peterhof)

کاخ پیترهوف (Peterhof)


هنگامی که صحبت از جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ به میان می‌آید مسلماً کاخ پیترهوف نیز در لیست جاذبه‌های دیدنی این شهر خودنمایی می‌کند. این کاخ بنای زیبا و نفس‌گیری دارد که می‌تواند به‌راحتی هر بیننده‌ای را به تحسین وادارد. اگر در تابستان از این کاخ دیدن کنید، شاهد زیبایی‌های طبیعی بسیار زیادی در محوطه کاخ یعنی باغ پیترهوف خواهید بود. با این حساب خوب است به این نکته نیز اشاره کنیم که پیترهوف به معنای دربار پیتر است و همان‌طور که از این اسم برمی‌آید پیتر کبیر به دلیل علاقه‌ای که به سبک معماری اروپایی داشت این بنا را ایجاد کرد و بعدها دخترش یعنی ملکه الیزابت کاخ را در قرن 18 و 19 میلادی گسترش داد و به زیبایی‌های آن افزود. گفتنی است که این کاخ شامل باغ و چشمه‌های زیبا و همین‌طوری بنایی درخور توجه است.


کلسیای سنت ایزاک (St. Isaac's Cathedral)

کلسیای سنت ایزاک (St. Isaac's Cathedral)


کلیسای سنت ایزاک که گنبد طلایی آن در خط افق آسمان سن پترزبورگ می‌درخشد، اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین کلسیای سن پترزبورگ محسوب می‌شود که در دل این شهر قرار گرفته و مجموعه زیبایی‌های آن را چند برابر کرده است. گفتنی است که کلیسای سنت ایزاک حاصل هنر معماری، معمار فرانسوی  Auguste de Montferrand است. این کلیسا در سال 1858 کامل شد و پیش از آن نیز ساخت و تزئین آن 40 سال طول کشید. بنابراین چنین اثری با این سابقه تاریخی بدون شک ارزش دیدن را دارد. گفتنی است که فضای داخلی این کلیسا واقعاً تحسین هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد و نمای بیرونی آن نیز به مجسمه‌های جادویی و ستون‌های گرانیتی بزرگ مزین شده است.


قلعه پیتر و پل (The Peter & Paul Fortress)

قلعه پیتر و پل (The Peter & Paul Fortress)


قلعه پیتر و پل به‌عنوان یکی از آثار تاریخی و اصلی شهر سن پترزبورگ شناخته می‌شود. این قلعه باستانی در سال 1703 به دستور پیتر کبیر و با طراحی یک معماری سوئدی ساخته شد. این قلعه که در گذشته‌های دور به‌عنوان زندان استفاده می‌شد امروزه به موزه‌ای تبدیل‌شده است که روایتگر تاریخ روسیه و همچنین جاذبه‌های دیدنی دیگری نیز است. جالب است بدانید در دل محوطه این قلعه کلیسای جامع سن پترزبورگ واقع‌شده است که آرامگاه پادشاهان پیشین روسیه از پیتر کبیر گرفته تا نیکولاس دوم را میزبانی می‌‎کند. جالب است بدانید همه بنای این کلیسا از سنگ ساخته شده و زمان احداث آن نیز به سال‌های ۱۷۱۲ تا ۱۷۳۳ برمی‌گردد.


جزیره یلاگین (Yelagin Island)

جزیره یلاگین (Yelagin Island)


جزیره یلاگین در فاصله 20 دقیقه‌ای از شهر سن پترزبورگ قرار دارد که راه دسترسی به آنجا از طریق مترو میسر خواهد بود. این جزیره، منطقه‌ای زیبا است که مکانی دوست‌داشتنی برای گذراندن زمان در طبیعت محسوب می‌شود. این جزیره کاخ زیبایی را در دل خود جای داده و دارای یک موزه جهت نمایش آثار هنری و تاریخی نیز است. علاوه بر این آثار تاریخی مرکز فرهنگی و باغ تفریحی کیروف نیز از دیگر دیدنی‌های جزیره محسوب می‌شود که زیبایی طبیعی منحصربه‌فردی دارد و با گل‌ها و گیاهان زینتی نیز مزین شده است.


کانست کامرا (موزه انسان‌شناسی و قوم‌شناسی)

کانست کامرا (موزه انسان‌شناسی و قوم‌شناسی)


کانست کامرا بنایی تحسین‌برانگیز دارد که توسط هنرمندان و معماران متبحری همچون ماتارنووی (Mattarnovi) و زِمستوف (Zemtsov) طراحی شد و میزبان مجموعه آکادمی علوم است. این موزه که سرنوشتی پرفرازونشیب را از سر گذرانده هم‌اکنون بزرگ‌ترین مجموعه مصنوعات قوم‌نگاری جهان را در بر دارد و تاریخ قومیت‌های مختلف در سراسر جهان را نیز برای بازدیدکنندگان با آثاری ماندگار بازگو می‌کند.


استرلکا (Strelka)

استرلکا (Strelka)


استرلکا منطقه‌ای در شرقی‌ترین قسمت جزیره واسیلیوسکی است که تا نزدیکی رودخانه نوا امتداد دارد. نکته جالب درباره این محوطه این است که تعدادی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین ساختمان‌ها و سازه‌های سن پترزبورگ نیز در امتداد رودخانه به چشم می‌خورد. درواقع در کنار این رودخانه مدارس تاریخی و موزه‌های شگفت‌انگیزی قرار دارند که نمونه‌هایی از معماری بی‌نظیر قرن‌ 18‌ام میلادی را بازگو می‌کند. با این حساب از این مکان رودخانه نوا نیز چشم‌انداز زیبایی دارد و همچنین از اینجا می‌توان کاخ زمستانه و کلیسای سنت ایزاک را تماشا کرد. خوب است خاطرنشان کنیم، علاوه بر تماشای دیدنی‌های زیاد این منطقه می‌توان غذای خوشمزه‌ای را نیز در رستوران بلینی با نما و چشم‌اندازی زیبا سفارش داد.


خیابان نوسکی (Nevsky Prospekt)

خیابان نوسکی (Nevsky Prospekt)


یکی از بهترین فعالیت‌هایی که می‌توانید در سن پترزبورگ انجام دهید، پیاده‌روی در خیابان نوسکی است. این خیابان در سال 1718 به دستور پیتر کبیر با هنرمندی معمار فرانسوی الکساندر ژان باتیست لوبلون احداث شد. این خیابان دیدنی که زمانی محل زندگی افراد مشهوری همچون چایکوفسکی، نیکولای کورساکوف و نیکولای گوگول نویسنده شهیر روسی بوده است هم‌اکنون نیز بسیار معروف بوده و فروشگاه‌های بزرگی را در دل خود جای داده است. علاوه بر فروشگاه ساختمان‌های زیبا و مهمی نیز در طول مسیر پیاده‌روی خیابان نوسکی وجود دارد که زیبایی آن‌ها خیره‌کننده بوده و نگاه هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند و وی را به تحسین آن وا‌ می‌دارد. همچنین دومین کتابخانه بزرگ روسیه نیز در این خیابان واقع‌شده است.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج