با جاذبه های دیدنی بروکسل آشنا شوید

یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ساعت ۰۸:۰۴ بلژیک بروکسل

بروکسل پایتخت زیبا و دیدنی کشور بلژیک است. بلژیک از نظر جغرافیایی در غرب اروپا واقع شده و به عنوان یکی از کشورهای قدیمی اروپا نیز شناخته می شود. درواقع در بروکسل می توان همه چیز را در کنار هم پیدا کرد و این خصیصه در جاذبه های گردشگری اش نیز به چشم می خورد. از مجسمه های بی نظیر گرفته تا پارک های سرسبز و آثار فرهنگی و هنری از دیدنی های بلژیک محسوب می شوند. با این حساب بازدید از بروکسل می تواند سفری خاطره انگیز را برای گردشگران رفم بزند. در ادامه با عازم شو همراه باشید تا شما را با جاذبه های دیدنی این شهر توریستی بیشتر آشنا کنیم.

کاخ بزرگ (Grand Palace)

کاخ بزرگ (Grand Palace) در بروکسل بلژیک 

قدمت کاخ بزرگ در بروکسل به قرن پانزدهم میلادی باز می گردد. برای رسیدن به این کاخ بزرگ باید از کوچه پس کوچه هایی دل انگیزی با سبک و سیاق زیبای اروپایی گذر کرد. این اثر باستانی در فهرست آثار جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. همه اینها دلیلی خواهد بود تا کاخ بزرگ در فهرست دیدنی های بروکسل نیز قرار بگیرد.

اتومیوم (Atomium)

اتومیوم (Atomium) در بروکسل بلژیک / دیدنی های بلژیک

بنای اتومیوم قطعا برایتان خیره کننده و تعجب برانگیز است. چرا که در این بنا 9 توپ استیل بزرگ به خوبی هر چه تمام تر که تعادل خود را حفظ کرده اند، دیده می شود. خوب است بدانید که معمار این بنا آندره واترکین است که این غول 102 متری را در سال 1958 طراحی کرد. اکنون بنای یاد شده با سازه های کریستالی به عنوان یکی از نمادهای اصلی در بروکسال می درخشد و دیدن آن برای هر گردشگری می تواند جذاب باشد.

پارک اروپای کوچک (Mini Europe)

پارک اروپای کوچک (Mini Europe)

در سایه بنای اتومیوم پارک اروپای کوچک قرار گرفته است که زیبایی منحصر به فردی دارد و مکانی مناسب برای بزرسالان و همچنین کودکان نیز خواهد بود. همچنین خوب است بدانید در این پارک جاذبه های مینیاتوری زیبایی وجود دارند که می توان با مشاهده آنها در دل تاریخ اروپا سفر کرد و اطلاعات خوبی از این قاره زیبا به دست آورد.

خانه های ویکتور هورتا ( Victor Horta’s townhouses)

خانه های ویکتور هورتا ( Victor Horta’s townhouses)

شهر بروکسل را می توان گنجینه با ارزشی از معماری هنر نو و نمونه هایی درخشان از جنبش انقلابی پیش از جنگ معرفی کرد که چنین توصیفی قطعا با بازدید از خانه های ویکتور هورتا تکمیل خواهد شد. در اطراف این بنای دیدنی زیبا هتل هایی برای میزبانی از مسافران با حفظ معماری های قدیمی مشاهده می شود که هتل تاسل و هتل سولوای دو نمونه بی نظیر هستند. خوب است بدانید این هتل ها به عنوان سازه هایی پیشگام در بهره مندی از منحنی های کم نظیر و دکوراسیون فوق العاده و آجرهای تزئینی در اروپا و بلژیک شناخته شده هستند.

ویلا امپاین (Villa Empain)

ویلا امپاین در بروکسل بلژیک / دیدنی های بروکسل / دیدنی های بلژیک

با آغاز قرن بیستم میلادی «هنر نو» با هنر تزئینی (Art Deco) جایگزین شد و بلژیک اولین مکانی بود که جسارت به کارگیری هنر جدید در آنجا پیاده شد. ویلا امپاین هم اثری از این تغییرات است که توسط معمار سوئیسی میشل پولاک ساخته شد. تقارن صحیح و مواد غنی به کار رفته در آن باعث شده تا این بنا به عنوان یکی از شاهکارهای چنین تغییراتی تبدیل شود. حالا این عمارت برای بازدید عموم باز است و میزبان گردشگرانی خواهد بود که از بروکسل دیدن می کنند.

گالری های سلطنتی سنت هوبرت (Galeries Royales Saint-Hubert)

گالری های سلطنتی سنت هوبرت (Galeries Royales Saint-Hubert) در بروکسل

گالری های سلطنتی سنت هوبرت را می توان  یکی از اولین مناطق و مراکز خرید اروپایی که قدمتش به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد، معرفی کرد. این جاذبه گردشگری باشکوه از سه تالار زیبا به نام های گالری شاه، گالری ملکه و گالری پرنس تشکیل شده است و دارای یک فضای سرسبز نیز است. امروزه گردشگران نیز می توانند از آنجا خرید کنند. اگر شما هم از گردشگران بروکسل بودید و دوست دارید خرید در مکانی متفاوت از دل تاریخ را تجربه کنید می توانید سری به گالری های سنتی سنت هوبرت بزنید و از زیبایی هایش نیز نهایت لذت را ببرید.

مومند دِ آرت (Mont des Arts)

مومند دِ آرت (Mont des Arts) در بلژیک

این جاذبه گردشگری به معنی کوه هنر یا درواقع Mountain of Arts بوده که در تپه ای در نزدیکی ایستگاه مرکزی بروکسل واقع شده است. کوه هنر از معروف ترین میراث به جا مانده از پادشاه بلژیک یعنی لئوپولد دوم است. این پادشاه قصد داشت تا مرکزی فرهنگی را در خارج از سازه های کاخ سلطنتی بنا کند که در نهایت آرزویش به یک باغ زیبا تبدیل شد که میزبان موزه های و سازه های فرهنگی نیز بود. امروزه نیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر بروکسل شناخته می شود که برای گردشگران عاشق فرهنگ و هنر می تواند انتخابی بی نظیر برای تکمیل یک سفر اروپایی باشد.

موزه میما (MIMA)

موزه میما (MIMA) در بروکسل بلژیک

یکی از جدیدترین موزه های شهر بروکسل که از سال 2016 تأسیس شده، موزه هنر میلنیوم ایکون کلست (Millennium Iconoclast Museum of Art) است که با نام MIMA نیز شناخته می شود. گردشگران با بازدید از این موزه می توانند شاهد هنرهای خیابانی (گرفیتی) و همچنین هنرهای فرهگنی و دیجیتال نیز باشند.

موزه و خانه مگریته (Magritte Museum & Magritte House Museum)

موزه و خانه مگریته (Magritte Museum & Magritte House Museum)

مگریته به عنوان نقاش تحسین شده سورئالیست بلژیکی شناخته می شود که امروزه خانه اش جزو آثار دیدنی بروکسل برای بازدید عموم است. گردشگران در این خانه زیبا می توانند بیشتر با این نقاش شهیر و آثارش و همینطور زندگینامه وی آشنا شوند.

بویس د لا کامبر (Bois de la Cambre)

بویس د لا کامبر (Bois de la Cambre) / جاذبه های دیدنی بروکسل بلژیک

درواقع سفر به دل اروپا با بازدید از دریاچه ای به شکل قلب نیز تکمیل خواهد شد و می تواند لحظات زیبایی را برای گردشگران عاشق طبیعت رقم بزند. نمای زیبای دریاچه، جنگل های زیبا و همینطور وجود یک کلیسای باستانی در این منظقه باعث شده است تا بویس دلا کامبر به عنوان یکی از دیدنی ترین مناطق بروکسل معرفی شود.

آثار یاد شده تنها بخشی از دیدنی ها و جاذبه های بی نظیر بروکسل در بلژیک هستند که به آنها اشاره کردیم. ناگفته نماند بروکسل میزبان موزه های دیگری نیز است و همچنین از جاذبه های طبیعی بی نظیری نیز سود می برد.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج