با بهترین دیدنی های دیدیم در ترکیه آشنا شوید

سه‌شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۴۰ ترکیه دیدیم

ترکیه معمولا با شهرهای مانند استانبول، کوش آداسی و آنتالیا به عنوان یک کشور توریستی شناخته می شود. اما در کنار این شهرهای زیبا شهر دیگری به نام دیدیم هم با جاذبه های زیبا در ترکیه برای گردشگری خودنمایی می کند که سواحل زیبا و دیدنی های تاریخی زیبایی را در دل خود جای داده است. هرچند شاید به عقیده بسیاری دیدیم کوچک به نظر برسد اما باید اشاره کنیم که جاذبه های متنوع در این شهر کوچک باعث شده است تا گردشگران به اندازه سایر شهرهای مشهور ترکیه تمایل به بازدید از آن مخصوصا در فصل تابستان داشته باشند. در ادامه با عازم شو همراه باشید تا با تعدادی از دیدنی های دیدیم آشنا شوید.

ساحل آلتینکوم (Altinkum Beach)

ساحل آلتینکوم (Altinkum Beach)  / دیدنی های دیدیم/ سواحل دیدیم

خبر خوب در مورد جاذبه های دیدنی دیدیم این است که اقامت در هر هتلی از این شهر دسترسی به یک ساحل اختصاصی را برایتان محیا خواهد کرد. اما در کنار همه سواحل دیدیم ساحل آلتینکوم از محبوب ترین سواحل ترکیه محسوب می شود که با دریای نیلگون و ساحلی درخشان با شن های طلایی میزبان گردشگران خواهد بود. معمولا در فصل تابستان ساخل شلوغ بوده و اگر تمایلی به شلوغی ندارید نیز می توانید زمان دیگری را برای سفر انتخاب کنید.

دیدیما (Didyma)

دیدیما (Didyma) آثار تاریخی دیدیم / دیدنی های دیدیم

دیدیما را می توان از مهم ترین بناهای تاریخی و دیدنی های دیدیم ترکیه معرفی کرد. البته دیدیما یک پناهگاه باستانی بوده که امروزه تنها خرابه هایی از آن با قی مانده است . اما در گذشته های دور بزرگترین و مهم ترین پناهگاه میلتوس محسوب می شد. قدمت همه ویرانه های بر جای مانده از این اثر باستانی نیز به قرن هفته و هشت میلادی باز می گردد. خوب است بدانید که قسمتی از آن معبد آپولو بوده و هنوزسالم است و به عنوان مهم ترین سازه تاریخی این اثر باستانی شناخته می شود. همچنین باید اشاره کنیم که آپولو بزرگترین سازه در یونان در گذشته های دور بود که دارای 124 ستون حکاکی شده زیبا بوده و ابعادی معادل 51 متر در 110 متز نیز داشت.


میلتوس (Miletus)

میلتوس (Miletus) / آثار تاریخی دیدیم

از دیگر جاذبه های تاریخی ترکیه میلتوس است. این بنای تاریخی به در گذشته شهری باستانی و بندری مهمی در یونان بوده که به عنوان یکی از ثروتمندترین شهرهای منطقه نیز شناخته می شد. حالا امروزه گردشگران می توانند از خرابه های باقیمانده این شهر سفری در دل تاریخ را تجربه کنند و در محوطه آن قدم بزنند و ستون های قدیمی و بقایای باقیمانده را نیز مشاهده کنند. یکی از مهم ترین بخش های بازمانده این شهر نیز تئاتر میلتوز است که برای 5000 تماشاچی ساخته شده بود.

موزه میلتوس (Miletus Museum)

موزه میلتوس (Miletus Museum) / جاذبه های دیدیم

همان طور که تاکنون متوجه شده اید دیدیم شهری مخصوص عاشقان تاریخ و هنر است. حالا اگر می خواهید بیشتر با تاریخ این شهر کهن آشنا شوید بازید از موزه میلتوس را به شما پیشنهاد می دهیم. در این موزه می توانید اشیای ارزشمندی همچون مجسمه شیر، مقبره ها، سکه های قدیمی، اشیای زینتی و نوشته های روی سنگ را از دوران قدیم مشاهده کنید.

پارک طبیعی دریاپه بافا (Lake Bafa Nature Park)

پارک طبیعی دریاپه بافا (Lake Bafa Nature Park) / جاذبه های دیدیم

پارک طبیعی دریاچه بافا از دیگر دیدنی های دیدیم است که در فاصله 16 کیلومتری شهر قرار دارد. این منطقه از جاذبه های دیدنی مخصوص دوستداران طبیعت بوده که می تواند تجربه  گردشگری خوبی را برای یک سفر یک روزه برای گردشگران رقم بزند. خوب است بدانید در این پارک زیبا حدود 300 هزار گونه پرنده مختلف وجود دارد و فضای سبز آن با درختانی همچون کاج، زیتون و سایر گیاهان پوشیده شده است. ناگفته نماند امکان قایق سواری نیز برای بازدیدکنندگان محیا شده است.

پارک آبی دیدیم (Didim Aquapark)

پارک آبی دیدیم (Didim Aquapark) / دیدنی های دیدنی

این پارک زیبا و هیجان انگیز در کرانه دریای اژه واقع شده است و از مرکز دیدیم به میزان 8 کیلومتر فاصله دارد. مساحت تقریبی این پارک 36 هزار متر مربع بوده و میزبان خوبی برای گردشگران جهت گذراندن یک روز شاد و مفرح خواهد بود. با این حساب گردشگران می توانند یک روز کامل تابستانی را در این پارک بگذرانند و از هوای آفتابی و مناظر زیبا و دیدنی بهره مند شوند و تجربه خوبی از تفریحات آبی را برای خود و همراهانشان رقم بزنند.

با توجه به اطلاعاتی که در این پست ازدیدنی های دیدیم در ترکیه بیان کردیم، دانستیم که این شهر می تواند مقصد گردشگری بکری برای دوستداران تاریخ و آثار باستانی و همچنین دوستداران دریا و طبیعت باشد و مکان های دیدنی اش می تواند گردش یک روزه خوبی را برای گردشگران قرم بزنند. 

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج