بایدها و نبایدها در سفر به گوا

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ساعت ۱۶:۵۵ هند گوا

اگر در حال برنامه ریزی برای استراحت و تعطیلات خود هستید و تصمیم دارید به گوا در کشور هند سفر کنید؛ مطمئناً یک سفر فوق العاده جذاب و پر هیجان در پیش رو خواهید داشت. اما قبل از سفر به گوا، مثل هر سفر دیگری، حتماً باید در مورد مقصد، فرهنگ، جاذبه ها، و باید ها و نباید های آن، اطلاعاتی کسب کنید. اگر چه گوا به خاطر سواحل، ورزش های آبی و میهمانی های آخر شبش بسیار معروف است، اما باید بدانید که هر چقدر هم جالب و پر از تفریح و سرگرمی باشد، باز هم باید ها و نباید هایی هست که حتماً باید از آن مطلع باشید. در این مطلب لیستی از کار هایی که به هیچ عنوان نباید در گوا انجام دهید، را ارائه خواهیم کرد. بهتر است برای اینکه سفر بهتری داشته باشید، حتماً این موارد را به ذهن سپرده و به آن ها دقت کنید.


۱. وسایل نقلیه را به خوبی بشناسید

وسایل نقلیه را در گوا به خوبی بشناسید


در خیابان های گوا وسایل نقلیه ای به نام ریشکا و یا توک توک وجود دارد که زیاد با آن ها مواجه خواهید شد. اما معمولاً راهنما های تور تذکر می دهند که از آن ها استفاده نکنید. چون این وسایل نقلیه به تاکسی متر مجهز نیستند و نرخ مشخصی ندارند؛ و قطعاً اگر متوجه شوند که با مردم بومی مواجه نیستند و شما مسافر هستید، پول بیشتری از شما خواهند گرفت. بنابراین اگر در گوا از اتوبوس و یا تاکسی های مجهز به تاکسی متر استفاده نکنید، همیشه ممکن است از شما کرایه تاکسی بیشتری بگیرند.


۲. محیط اطراف را آلوده نکنید

Goa beaches/ سواحل گوا

گوا سواحل زیبا، بکر و بسیار دلنشینی دارد. اما گاهی دیده می شود که برخی از مردم آشغال ها و بطری های خود را در ساحل می اندازند. این کار علاوه بر اینکه ظاهر ساحل را نا زیبا می کند، آسیب های جبران نا پذیری هم به محیط زیست وارد می کند. بهتر است از سطل زباله های بی شماری که در ساحل تعبیه شده اند استفاده کرده، و این سواحل زیبا را برای افراد دیگر خراب نکنید۳. چمدانتان را سنگین نبندید

چمدانتان در گوا نداشته باشید / حمل پول و طلا درگوا/ do not in goa


زمانی که در حال بسته بندی وسایلتان هستید، دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نیازی نیست، لوازم غیر ضروری و یا اشیاء با ارزش را با خود به این سفر ببرید. جدا از به همراه داشتن طلا و پول نقد زیاد اجتناب کرده، و سعی کنید با استفاده از کارت های اعتباری مخارج خود را تأمین کنید. به همراه داشتن وسایل زیاد و غیر ضروری در گوا، ایمنی سفر شما را کاهش می دهد.


۴. از مردم عکس نگیرید

عکاسی از مردم در گوا/ do not take phoro from others


البته که هر کسی دوست دارد از مناظر بی نظیر گوا عکس برداری کرده و با خود به یادگار ببرد. ثبت غروب زیبای خورشید، سواحل بکر و زیبا، بنا های تاریخی متعدد و منظره های خیره کننده گوا، واقعاً برای هر کسی جذاب خواهد بود. اما باید دقت کنید که از افراد و مردم بدون اجازه عکاسی نکنید. عکاسی بدون اجازه از مردم بومی، نوعی بی احترامی به آن ها محسوب می شود و موجب ناراحتی آن شخص می شود.


۵. به مردم خیره نشوید

کارهایی که نباد در گوا انجام دهید/ خیره شدن در گوا/ Not to do in goa


گوا پر از ساحل است، بنابراین بدیهی است که افراد فراوانی را با لباس های مخصوص شنا ببینید که در اطراف قدم می زنند. اینکه اجازه دارید در نزدیکی آن ها بنشینید و از طبیعت لذت ببرید، این مجوز را به شما نمی دهد که به آن ها خیره شده و معذب شان کنید. مطمئناً تحسین کردن افراد کار نا درستی نیست، اما تنها یک نگاه کافیست و اگر نمی خواهید بی ادب و مزاحم به نظر برسید، نباید به طور طولانی به افراد خیره شوید.  مطمئناً هیچ کس دوست ندارد دائماً تماشا شود، بنابراین این نکته را رعایت کنید.


۷. تی شرت های دوستت دارم گوا

تی شرت های دوستت دارم گوا/I love you Goa


اگر تصمیم گرفتید تعطیلات خود را در گوا بگذرانید، مطمئناً به این معناست که به این شهر ساحلی علاقه مند هستید. به نظرتان جذاب نیست که با پوشیدن یکی از تی شرت هایی که طرح «دوستت دارم گوا» دارند، علاقه تان را به این شهر ابراز کنید؟


۸. مواظب کلاه بردار ها باشید

کلاهبرداری در گوا

ممکن است افرادی به سمت شما بیایند و سعی کنند حساب بانکی تان را تخلیه کنند؛ یا اجناس خیلی ارزان و بی ارزش را با قیمت های گزاف به فروش برسانند؛ یا حتی رانندگان غیر رسمی که ممکن است از شما هزینه های گزاف دریافت کرده و یا شما را از مسیر، منحرف کنند. بهتر است مواظب افرادی که به شما نزدیک می شوند باشید تا اتفاق بدی برایتان نیفتد.


۹. شما سوپر من نیستید

کمک گرفتن از مربی در گوا


بخش قابل توجهی از شهرت گوا به خاطر ورزش های آبی هیجان انگیزش می باشد. اگر به ورزش های آبی پر هیجان، علاقه مند هستید، گوا بهشت گمشده شما خواهد بود. اما باید بدانید این ورزش ها بی خطر نیستند. بنابراین حتماً از یک مربی حرفه ای کمک بگیرید تا بهترین تجربه ها را کسب کنید. سعی نکنید مانند یک ابر قهرمان دروغین باشید چرا که احتمالاً در نتیجه، کارتان به بیمارستان ها ختم خواهد شد.


۱۰. زیاده روی نکنید

گوا پر از میهمانی های شبانه است که ممکن است توجه هر گردشگری را به خود جلب کند. اگرچه شرکت در این میهمانی ها اشکالی ندارد، اما باید مواظب باشید در هیچ چیزی زیاده روی نکنید. در غیر این صورت با مردم محلی و البته پلیس شهر، دچار مشکل خواهید شد.

سفر شما به گوا تنها با رعایت این ۱۰ مورد، امن و شیرین خواهد بود. نیازی به نگرانی نیست و تنها باید کمی با احتیاط برخورد کنید که با مشکلی مواجه نشوید و اوقات خوبی را در گوا سپری کنید.

جدیدترین نظرها

{{comment.user.name}} {{comment.user.name}}

{{ comment.user.name }} {{ comment.date }}

{{ comment.text }}
ارسال پاسخ
{{child.user.name}} {{child.user.name}}

{{ child.user.name }} {{ child.date }}

{{ child.text }}

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج

تـوجـه!

برای اضافه کردن نظر در سایت باید ورود یا ثبت نام کنید

خروج