معرفی تورنتو

تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو است. بر اساس برخی منابع، نام تورنتو از واژه ی سرخپوستی «Tkaranto» و به معنی جایی است که در آن درختان در آب می رویند. این شهر با مساحت 630,2 کیلومتر مربع در شمال غربی دریاچه ی انتاریو واقع شده است. طبق آمار سال 2014، شهر تورنتو دارای جمعیت 2,9 میلیون نفر می باشد و در قلب منطقه ی تورنتو واقع شده است که دارای جمعیت 6,3 میلیون نفر می باشد. تورنتو چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی محسوب می گردد. در برخی موارد از این شهر به عنوان نیویورک کانادا یاد می شود زیرا این شهر از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت محسوب می گردد و احساس عمومی شما در این شهر مانند نیویورک است. این شهر پیش از حضور اروپائیان برای 11 هزار سال محل سکونت قومیت های مختلف بوده است. در قرن نوزدهم این شهر به کانون فرهنگی و اقتصادی آمریکا تبدیل شد. تورنتو این پیشرفت را مدیون سیاست های مهاجرت لیبرال است که در سال 1960 آغاز گردید. پیشرفت های اقتصادی تورنتو در سال های اخیر، آن را به یکی از متنوع ترین شهرها از لحاظ فرهنگی و نژادی تبدیل کرده است. در حال حاضر بیش از 80 جامعه قومی در این کشور وجود دارد و بیش از نصف ساکنین این شهر در خارج کانادا متولد شده اند. بسیاری از اقوام خارجی ساکن در تورنتو مانند مردم اصلی کانادا رفتار می کنند؛ اما برخی از آنها کماکان شیوه های متمایز خود را در زبان، آداب و رسوم، پوشش (برای مناسبت های خاص) و غذا حفظ نموده اند. این تفاوت های فرهنگی باعث شده است که تورنتو هر ساله میزبان بسیاری از جشنواره های قومی باشد. شهر تورنتو به صورت رسمی با 16 زبان مختلف سر و کار دارد و آژانس حمل و نقل عمومی TTC (کمیسیون حمل و نقل تورنتو)، راهنمای خود را در 70 زبان مختلف ارائه می کند. بزرگترین مجموعه جنگی کانادا در فورت یورک در مرکز شهر تورنتو واقع شده است. تورنتو در سال 2017 میزبان 43 میلیون گردشگر بوده است. کارهای هیجان انگیز زیادی وجود دارد که می توانید در تورنتو انجام دهید. بازدید از برج سی ان که با 553 متر ارتفاع، یکی از بلندترین برج های جهان محسوب می گردد، راه رفتن در پث که یک شبکه پیاده روی زیرزمینی در مرکز شهر تورنتو می باشد و طبق اعلام گینس، بزرگترین مجتمع خرید زیرزمینی دنیا را در خود جای داده است، بازدید از سواحل زیبا و شگفت انگیز، موزه ها، گالری های هنری و هزاران جاذبه ی طبیعی دیگر، تنها چند نمونه از کارهایی است که می توانید در تورنتو انجام دهید.

تورنتو

Toronto

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : تورنتو سیتی هال

کد شهر : 416 / 647

اورژانس : 911

پلیس : 911

آتش نشانی : 911

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 27 کیلومتر

از تهران به تورنتو: در حدود 12 تا 13 ساعت

مدرن
ساحلی
مناسب برای خرید
مناسب برای شب نشینی

آب و هوای تورنتو چگونه است ؟

آب و هوا
دمای تورنتو به طور کلی سرد است. در ماه ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) دمای هوا در مرکز شهر به طور میانگین 3- سانتی گراد می باشد. زمستان های تورنتو سرد و ابری است و در برخی موارد احتمال وقوع برف و طوفان وجود دارد. وقوع طوفان های شدید می تواند روی پروازهای داخلی و خارجی تاثیر بگذارد و همچنین باعث کند شدن روند حمل و نقل عمومی و فعالیت های شهر برای یک یا دو روز شود. تورنتو تابستان های گرم و مرطوبی دارد. میانگین دمای این شهر در فصل تابستان و ماه های جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور)، حداکثر در حدود 27 درجه ی سانتی گراد و حداقل 18 درجه ی سانتی گراد با عصرهای گرم و مرطوب می باشد. بر طبق آمار گذشته، به طور میانگین 12 روز از سال دارای دمای بیش از 30 درجه ی سانتی گراد است؛ البته در دهه های اخیر این رقم تقریبا دو برابر شده است. تابش خورشید غالباً در تابستان وجود دارد، اما گاه و بیگاه رعد و برق مختصری رخ می دهد، که معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد و منجر به بارش باران های سنگین می شود. بهترین زمان برای سفر به تورنتو در طول ماه های مارچ، آپریل و می (10 اسفند تا 10 خرداد) و ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر) است که دارای شب های خنک و شلوغی کمتری است. اواسط تابستان اوج زمان گردشگری است و توصیه می گردد از سفر به این شهر در ماه های تابستان، به دلیل ازدحام گردشگران و شلوغی، اجتناب کنید.

حمل و نقل در تورنتو چگونه است ؟

تاکسی
تورنتو دارای سیستم حمل و نقل بسیار بزرگی است که سومین سیستم حمل و نقل پر کاربرد در شمال آمریکا محسوب می گردد. سیستم حمل و نقل تورنتو شامل اتوبوس، تراموا، خطوط مترو می باشد. ترافیک در تورنتو بسیار زیاد است و بنابراین رانندگی، خصوصاً در مرکز شهر، به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. همچنین پارکینگ ها گران هستند و عموماً 3 تا 4 دلار به ازای هر نیم ساعت دریافت می کنند. خدمات مترو با دو خط اصلی، به طور منظم از ساعت 06:00 صبح تا 01:30 بامداد فعال است. در روزهای یکشنبه شروع سرویس دهی از ساعت 09:00 می باشد. اتوبوس های TTC برای نواحی حومه ی شهر فعال است و در برخی موارد برای مسیرهای طولانی تر به شبکه ی گو ترانزیت (Go Transit) متصل می شود. ترامواهای تورنتو بسیار قدیمی هستند و در طول ساعات شلوغی بسیار کند حرکت می کنند. شما می توانید برای پرداخت کرایه ی وسایل حمل و نقل عمومی، از بلیط های کاغذی استفاده کنید؛ اما استفاده از کارت های اعتباری پِرِستو (PRESTO) به صرفه تر است که به ازای هر بار استفاده، 2,90 دلار پرداخت می کنید. این کارت ها در سراسر شبکه ی راه آهن TTC، تمام ایستگاه های متروی مرکز شهر و کل شبکه ی حمل و نقلی گو ترانزیت یا قطار قابل استفاده هستند. بلیط های کاغذی برای شبکه ی مترو، تراموا و اتوبوس TTC قابل استفاده بوده و هزینه ی استفاده از آن، برای بزرگسالان 3,25 دلار و برای کودکان به صورت رایگان می باشد. بلیط های روزانه با هزینه ی 12 دلار، امکان استفاده ی نامحدود از خدمات حمل و نقل در شبکه ی TTC را می دهد. در صورتی که قصد دارید بیش از چهار بار در یک روز از این خدمات استفاده کنید، تهیه ی بلیط های روزانه بسیار به صرفه تر است. همچنین شما می توانید با استفاده کارت های پِرستو یا بلیط های کاغذی، شیوه ی حمل و نقل خود را تغییر دهید برای این کار باید از راننده یا دستگاه های موجود در خروجی مترو، بلیط جابجایی دریافت نمایید. یکی دیگر از روش های جابجایی در شهر تورنتو استفاده از تاکسی می باشد که به نسبت سایر روش ها گران تر می باشد. کرایه پایه ی تاکسی ها 4 دلار است و پس از آن به ازای هر کیلومتر 1.75 دلار به کرایه اضافه می شود؛ البته این مبلغ بر اساس حجم ترافیک متغیر می باشد. همچنین از ماه آپریل تا سپتامبر (12 فروردین تا 8 مهر)، خدمات کشتی های مسافربری (فری) برای رفتن به جزایر تورنتو، با فاصله ی زمانی هر 15 الی 30 دقیقه از 08:00 تا 23:00 فعال هستند. از ماه اکتبر تا مارچ (9 مهر تا 11 فروردین)، خدمات این کشتی ها کاهش پیدا می کند. امکان استفاده از تاکسی های دریایی نیز وجود دارد که با دریافت 10 دلار به ازای هر نفر، شما را به هر جایی می برند.

جاذبه های گردشگری تورنتو

رسـتـوران های تورنتو

دانستنی های تورنتو