معرفی ژوهانسبورگ

شهر ژوهانسبورگ، که به یوهانسبورگ نیز شهرت دارد، با مساحت 1645 کیلومتر مربع، دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی است. ژوهانسبورگ شهری جوان با تاریخ و میراث باور نکردنی است که به قلب طلایی این کشور شهرت دارد. این شهر به بزرگترین شهر بدون رودخانه، ساحل و دریاچه شهرت دارد. ژوهانسبورگ، شهری جوان، با تاریخ و میراث باور نکردنی و شهر اروپایی آفریقای جنوبی می باشد. این شهر پیش از کشف طلا، یک روستای بدون امکانات بود. در سال 1886 با کشف طلا در این منطقه، هزاران نفر به دنبال فرصت های جدید، کار در معادن و جستجوی طلا، به این منطقه نقل مکان کردند. پس از این رخداد، ژوهانسبورگ از یک روستای کوچک، به شهری کامل تبدیل شد و پس از سال ها فروپاشی و هرج و مرج، خوش بینانه و بدون توقف به سوی آینده در حرکت است. این شهر به دلیل پیشینه ی کشف طلا و غنی بودن موزه ها و گالری های هنری، سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و به سرعت در حال توسعه می باشد. پروژه ی بازسازی مرکز شهر ژوهانسبورگ، یکی از بزرگترین پروژه های بازسازی شهری در جهان محسوب می شود. با این حال، اختلاف طبقاتی زیاد و وقوع جرم در محله های پایین تر، همچنان به چشم می خورد. طبق آمار سال 2016، 9.6 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. 76% از جمعیت ژوهانسبورگ شامل سیاهپوستان آفریقایی، 12.3% سفید پوست و 12% دیگر شامل دو رگه ها و هندی ها می باشد. امروزه ژوهانسبورگ محل مناسبی برای تمامی افرادی است که قصد تحقق بخشیدن به رویاهای خود را دارند.

ژوهانسبورگ

Johannesburg

ویزا نیاز دارد

مرکز شهر : پارک جوبرت

کد شهر : 11

اورژانس : 112 / 10177

پلیس : 112 / 10111

آتش نشانی : 112 / 10177

فاصله فرودگاه از مرکز شهر : 22 کیلومتر

از تهران به ژوهانسبورگ: 10 ساعت و 45 دقیقه

مدرن
تاریخی
طبیعت
کوهستانی

آب و هوای ژوهانسبورگ چگونه است ؟

آب و هوا
در هر زمان از سال می توانید به ژوهانسبورگ سفر کنید. آب و هوا به طور کلی بسیار عالی است. دمای هوا در ماه های تابستان، دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند) تا 30 درجه ی سانتی گراد گرم می شود و با بارندگی های گاه و بیگاه همراه خواهد بود. در طول زمستان، بین ماه های می تا آگوست (11 اردیبهشت تا 9 شهریور) دمای هوای تا حد زیادی کاهش پیدا می کند و ممکن است شب های سردی را تجربه کنید. این شهر زمستان های سردی دارد اما بارش برف در آن بسیار نادر است. اگر قصد کمپ زدن دارید، ممکن است فصل زمستان انتخاب مناسبی برای سفر به ژوهانسبورگ نباشد. بهار و پاییز معتدل و آفتابی هستند. در ماه های آپریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) و اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) شاهد گرمای خشک و رعد و برق های فراوان خواهید بود. همچنین احتمال کاهش دمای شبانه تا مرز انجماد، بسیار زیاد است. ژانویه ( 11 دی تا 11 بهمن) گرم ترین ماه در ژوهانسبورگ محسوب می شود که به طور متوسط دارای میانگین درجه ی حرارت 21 درجه ی سانتی گراد می باشد. همچنین ماه جون (11 خرداد تا 9 تیر) با متوسط دمای 10 درجه ی سانتی گراد، سردترین ماه در این شهر می باشد. بهترین زمان برای سفر به ژوهانسبورگ، فصل تابستان و بین ماه های نوامبر تا مارچ (10 آبان تا 11 فروردین) می باشد. حجم بارندگی در طول سال در حدود 700 میلی متر می باشد. بیشترین میزان بارندگی مربوط به ماه های اکتبر تا مارچ (9 مهر تا 11 فروردین) می باشد که ماه های گرم سال هستند. زمستان در این کشور، فصلی خشک با بارندگی های کم و پراکنده است. ژانویه با متوسط 130 میلی متر بارندگی، پر باران ترین ماه در این شهر است.

حمل و نقل در ژوهانسبورگ چگونه است ؟

تاکسی
در صورتی که نیاز به روشی ارزان برای جابجایی دارید، اتوبوس گزینه ی مناسبی است. خطوط اتوبوس، تمام شهر و فراتر از آن را پوشش می دهند. اتوبوس های لوکس بسیار راحت و آرام هستند اما نسبت به اتوبوس های معمولی، از سرعت پایین تری برخوردار می باشند. خطوط سبز اتوبوس، از تمام مناطق شهر عبور می کنند. خدمات اتوبوسرانی، با چند صد دستگاه اتوبوس در تمام مسیر های شهر فعال بوده و در طول سال به بیش از بیست میلیون نفر خدمات ارائه می کنند. بزرگترین پایانه ی اتوبوسرانی در میدان گاندی قرار گرفته است. کرایه ی اتوبوس های داخل شهری، (خط سبز) 7 رند و مسیر های طولانی تر (از ایستگاه های خارج تا داخل شهر) 13.5 رند می باشد. اتوبوس های «هوپ آن هاپ آف» در تمامی مناطق توریستی شهر توقف می کنند. ساعت کاری اتوبوس ها از 09:00 تا 18:00 می باشد. گشت و گذارهای ژوهانسبورگ، بیشتر با استفاده از ون ها صورت می گیرد که برای مسیر های داخل شهری نرخ ثابت 8 رند و مسیرهای طولانی تر 12 رند می باشد. شما می توانید با تکان دادن دست، ون ها را متوقف کنید. تاکسی یکی دیگر از روش های حمل و نقل در شهر ژوهانسبورگ می باشد. نرخ کرایه ی تاکسی ها نسبت به سایر وسایل نقلیه، گران تر است؛ بنابراین توصیه می گردد پیش از سوار شدن، روی نرخ قیمت با رانندگان توافق کنید و از آن ها بخواهید که تاکسی متر خود را روشن کنند. قطارها یکی دیگر از سیستم های حمل و نقل عمومی در این شهر هستند. این سیستم حمل و نقل بسیار سریع بوده و هر 12 دقیقه یک بار در ایام پربازدید و هر 20 تا 30 دقیقه در خارج از زمان های پربازدید فعال می باشد. ساعات کاری قطار ها، صبح ها از 05:30 تا 8:30 و عصرها از 15:00 تا 18:00 (دوشنبه تا جمعه) می باشد. اگر به راهی سریع برای جا به جایی بین شهری احتیاج دارید و به خطوط راه آهن نزدیک هستید، توصیه می گردد با خرید کارت های طلایی قطار و شارژ اولیه ی آن با 16 رند، به مسیر خود ادامه دهید. این راه بسیار امن و به صرفه می باشد.

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

دانستنی های ژوهانسبورگ